Dobierz odpowiednie ogrzewanie do domu

 

Na koszty utrzymania domu wpływa wiele czynników. Zimą duże są wydatki związane z ogrzewaniem. Projekty domów energooszczędnych pozwalają zmniejszyć te koszty. Jednocześnie dobranie odpowiedniego rodzaju ogrzewania jeszcze bardziej obniża koszty z tym związane. Dlatego wybierając projekt z https://www.e-domy.pl trzeba pamiętać o tym jak istotne jest ogrzewanie, nawet jeżeli mówimy o projektach domów energooszczędnych.

 

136(15)

 

Odpowiedni rodzaj ogrzewania

Tutaj trzeba wziąć pod uwagę dwa elementy:

  • Paliwo wykorzystywane do ogrzewania.
  • Skuteczność systemu ogrzewania.

Jeżeli zamierzasz palić węglem, lub drewnem to koniecznie zainwestuj w odpowiedniej i dobrej jakości piec, oraz komin. Dzięki temu ogrzewanie będzie znacznie bardziej skuteczne. Koszty takiego komina w porównaniu z całym projektem energooszczędnego domu nie są wysokie, a mogą dać spore oszczędności w skali roku.
Warto jednocześnie zastanowić się nad innymi źródłami ogrzewania. Ciekawą alternatywą są piece elektryczne, oraz gazowe. Drugie paliwo jest jednym z najtańszych dostępnych na rynku, natomiast użycie energii elektrycznej zależy w dużym stopniu od tego ile kosztuje prąd w twojej miejscowości. Według mnie jednak warto rozważyć alternatywne paliwo w swoim projekcie energooszczędnego domu, ponieważ dzięki takiej zmianie można zaoszczędzić wiele pieniędzy.

 

Tworzenie projektów domów energooszczędnych przez architektów.136(15)

Tworzenie projektów domów energooszczędnych.

 

Nie każdy projekt domu energooszczędnego musi być wyposażony w klasyczny komin na węgiel. Jednak jeżeli Ty lubisz takie rozwiązania, to również tutaj postaw na jakość.