Pomysły na biznes

Zgodnie z zapowiedziami poniżej prezentujemy case study, które mogą stać się inspiracją dla nowych biznesów. W tej części portalu opowiemy o dobrych praktykach i ciekawych pomysłach na biznes, ostatecznie to właśnie dobry pomysł jest podstawą sukcesu.

Mąż na godziny

Nie jest to wbrew pierwszym skojarzeniom wielu – erotyczna usługa. Wprost przeciwnie z erotyzmem nie ma nic wspólnego, natomiast zakłada, że wynajęty mąż posiada umiejętności „złotej rączki”.

Idea „męża na godziny” zakłada, że osoba, która zamawia taką usługę w cenie jednej godziny dostaje specjalistę od drobnych, nie wymagających specjalistycznej wiedzy naprawa. Zatrudnianie hydraulika do przepychania rur czy elektryka do wymiany żarówki, mija się z celem. Jednak co począć gdy w domu brakuje męskiej ręki, głowa rodziny jest ciągle nie obecna, albo delikatnie rzecz ujmując nie posiada uzdolnienie w zakresie napraw? Zadzwonić po męża na godzinę.

List od Świętego Mikołaja

Biznes co prawda sezonowy, ale jego pomysłodawca w zasadzie w jedne Święta stał się milionerem. Zasada była niezwykle prosta, dziecko wysyłało list do Świętego Mikołaja, w zamian otrzymywało list zwrotny, ze znaczkiem i stemplem z Laponii, podpisanym przez samego Mikołaja.

Za taki mikołajkowy prezent rodzice musieli zapłacić niecałe 10$, z takiej usługi skorzystało ponad 300 tysięcy rodziców, a pomysłodawca w ramach prezentu pod choinkę został milionerem.

Wirtualny cmentarz

Wirtualny urząd, czy wirtualny dziekanat nikogo dziś nie dziwi, natomiast kreatywni twórcy serwisów internetowych poszli o krok dalej i stworzyli wirtualny… cmentarz. W obrębie wirtualnego miejsca pochówki można powiesić klepsydrę, wykupić nagrobek czy zapalić znicz bliskim zmarłym. Istnieje możliwość wykupienia również grobu specjalnego. Podobnie jak w przypadku tradycyjnego grobu, ten również ma numer kwatery. Podano w nim również dane dotyczące zmarłego, przyczynę jego śmierci, imiona rodziców i dzieci. Odwiedzający grób mogą dokonać wpisu pamiątkowego, zapalić znicz. Zaś rodzina może wpisać tam wspomnienia o zmarłym oraz dodać albumy z jego zdjęciami.