Znani biznesmeni

Poniżej prezentujemy sylwetki znanych biznesmenów, którzy dzięki dobrym pomysłom i sprawnej organizacji swoich firm osiągnęli sukces na skalę międzynarodową.

Rafał Brzoska – naszą opowieść rozpoczniemy od najmłodszego polskiego milionera. Właściciel firmy Integer, której jedną ze spółek jest InPost regularnie od 2012 roku trafia na listę stu najbogatszych Polaków. Początki Integry sięgają firmy roznoszącej ulotki, którą założył w 2006 r., z czasem zdywersyfikował portfel oferowanych usług, dziś Integer to nie tylko InPost, czy roznoszenie ulotek, to również usługi finansowe, ubezpieczeniowe i kurierskie.

Jan Kulczyk – na naszej liście nie może również zabraknąć, zmarłego w 2015r., najbogatszego i najbardziej znanego na rynkach zagranicznych, polskiego biznesmena. W zasadzie powinniśmy umieścić tutaj małżeństwo Kulczyków, bowiem żona Jana – Grażyna na liście najbogatszych Polaków zajmuje miejsce 12. Swoją przygodę z biznesem Jan Kulczyk, zaczynał w trudnym dla Polski okresie, bo w 1981 r. założył firmę zajmującą się handlem międzynarodowym – Interkulpol. W 1988 r., założył pierwszą w Polsce firmę dystrybuującą samochody Volkswagen, a w 1991 r., powstał Kulczyk Holding.

Jerzy Kasperczyk – w zasadzie obok Kasperczyka powinno stać jeszcze pięć innych nazwisk. Ludzi, którzy razem z nim założyli Maspex Wadowice, w skład której wchodzą takie marki jak Tymbark, Kubuś, Lubella czy Puchatek. Firma rozpoczęła swoją działalność w początku lat 90 i od tego czasu sukcesywnie wkracza na rynki Europy Środkowo – Wschodniej. Grupę tworzy 11 polskich i 14 zagranicznych spółek. Kasprzyk w firmie jest odpowiedzialny za sprzedaż, to on wypromował między innymi soki Kubuś.